PIZZA MARGHERITA

Moderní podoba pizzy pochází z italské Neapole. A konkrétně Margherita údajně odvozuje svůj název od královny Markéty Savojské. Pokud ale zrovna neplánujete výlet na Apeninský poloostrov, připravte si tenhle klenot italské kuchyně podle Romana Vaňka a našeho videoreceptu.

SUROVINY
těsto na 1 pizzu
1 větší rajče
180 g konzervovaných drcených rajčat
130 g Mozzarella di Bufala
1 lžíce olivového oleje
10 lístků bazalky
2 špetky soli

1 Rajče navrchu nařízneme malým nožem do kříže tak, aby zůstala naříznutá jen slupka a ponoříme ho do vroucí vody na 20 vteřin. Ihned ho přendáme do misky s ledovou vodou a necháme ho 1 minutu zchladit. Poté ho oloupeme a nakrájíme na kolečka silná 0,5 cm.
2 Mozzarellu nakrájíme na plátky. Konzervovaná rajčata rozmixujeme nebo propasírujeme a smícháme se solí a olivovým olejem.
3 Připravené roztažené těsto na 1 pizzu potřeme rajčatovou směsí, rozložíme rovnoměrně kolečka rajčat a dáme péct na zcela rozpálený plech nebo kámen do trouby rozehřáté na maximum na 3 minuty.
4 Pizzu z trouby vyndáme, rozložíme na ni nakrájenou mozzarellu, vrátíme do trouby a necháme ještě 1 minutu dopéct tak, aby mozzarela jen povolila, ale neroztekla se.
5 Hotovou pizzu vyndáme z trouby a rozložíme na ni bazalkové lístky.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Pinterestu

Další videorecepty